sobota, 11 października 2014

Zabicie nudy...

... czyli książki, książki i jeszcze raz książki :) W tym poście chciałabym pokazać Wam bardzo interesujące i wciągające (moim zdaniem) książki. Zacznijmy od serii z moich 3 ulubionych , a mianowicie Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai Martina Widmarka.

Seria składa się z 21 krótkich książeczek i z 3 zeszytów z ćwiczeniami. Może się wydawać , że to dla mniejszych, ale ja jestem fizycznie na etapie dojrzewania, a psychicznie jeszcze wędruję po stronach dzieciństwa :) Ta zagadkowa seria daje mi wielką przyjemność. Duże litery (w małych się bardzo gubię), ciekawy temat i ogromna pomysłowość to dla mnie w sam raz. Moje ulubione to Tajemnica kawiarni, Tajemnica hotelu, Tajemnica pociągu i Tajemnica galopu. 

Następną serią książek, to będzie coś dla fanów Monster High (też oparta na tajemnicy) - Monster High Straszyciółki (przyjaciółki). Jak narazie składa się z 4 części, a piąta będzie wyglądała tak:
Uwielbiam te książki, napisała je Gitty Daneshvari. Zawsze z nie cierpliwością czekałam na następne tomy, czasami udawało mi się je przeczytać nawet w jeden dzień. No tak zapomniałam czego dotyczy.
I książka - MH przyjaciółki na zabój 
Opowiada o zaczynającej się przyjaźni Venus, Rochelle i Robecci. Są nowymi upiorkami w szkole, ale nie tylko one. Jest też nowa nauczycielka Smoczego Szeptactwa - Sylphia Flapper. Nauczycielka jest lubiana przez uczniów Straszyceum, lecz przyjaiółki odkrywają jej plany.

II książka - MH Przyjaciółki i niezła heca
Trzy przyjaciółki zadomowiły się w Straszyceum i z zapałem uczestniczą w życiu szkoły. Niestety w szkole nie jest prosto jak by się wydawało. Dziwne znaki, tajemnicza postać na strychu i podejrzane liściki - potworki muszą wkroczyć do akcji.

III książka - MH Przyjaciółki się nie boją
W tym tomie straszyciółki tropią zagadkę zaginięcia dyrektorki - Pani Głowienii Krewnickiej. Więcej dowiadują się o tajemniczej postaci czyhającej na starym strychu. Za płachtami z pajęczyny ukryta prawda.

VI książka - MH Przyjaciółki na zawsze razem
Nad Straszyceum zawisło ogromne niebezpieczeństwo. Znikają kolejne potwory w nie wyjaśnionych okolicznościach. Potworki dowiadują się, że za wszystkim stoi grupa istot ze Starego Świata. Grupa pragnie zmienić Salem w więzienie i nie zawaha się przed niczym. A Robecca dowiaduje się coraz więcej o swoim ojcu i ma nadzieję go odnaleźć.

"Dziewczyna szybko zrozumiała, że trzyma w rękach szansę. Szansę na oczyszczenie imienia ojca, lecz przede wszystkim szansę na rodzinne spotkanie po latach dla dobrze jej znanej potworzycy."
Gitty Daneshvari, Epilog  części 4 MH przyjaciółek


Ostatnią serią moich ulubionych książek jest napisana przez Shannon Hale - Ever After High. Ogólnie bardzo lubię książki o tematyce zagadkowej i ta też taka jest. To jest rozszeżenie odcinków o dniu dzieciństwa. Na razie przeczytałam jedną i nie mogę się doczekać aby przeczytać więcej :) Magiczna kolekcja składa się z:
Części I - EAH Księga Legend 

Część II - EAH Krzywe zwierciadło
(premiera 19.11.2014)

Część III - EAH A Wonderlandiful World (nie wiem jak przetłumaczą na Polski)

A ten kto przeczytał pierwszy tom będzie wiedział o co chodzi w tej książce:


Post jest na prawdę długi, a książki są warte przeczytania. Polecam!
P.S. A na koniec wskazówka do następnego posta:
Domyślacie się?

2 komentarze:

  1. Też lubię Lassego i Maję, te książki są świetne. W następnym poście napiszesz coś o BMW ? :)

    OdpowiedzUsuń