czwartek, 6 sierpnia 2015

Post o dziewczynie, która poznaje świat :)


Pamiętacie jak mówiłam, że możecie się spodziewać nie lalkowego postu. Ten będzie poświęcony mojemu ulubionego serialu "Dziewczyna poznaje świat" z Disney Channel. Serial jest kontynuacją starszego serialu "Chłopiec poznaje świat". Chętnie przypomnę fabułę "Girl meets world" (angielska wersja).
Akcja toczy się w Nowym Jorku. Serial opowiada o trzynastolatce Riley, która dopiero poznaje świat. Wraz z swoją najlepszą przyjaciółką Mają odkrywa gimnazjalne życie. Z pomocą przyjaciół - Farkle'a i Lucasa - przeżywają przygody. Cory Matthews - tata Riley - uczy jej klasę historii. Pomaga im zrozumieć uczucia i poznać mnóstwo życiowych lekcji.

Teraz czas na bohaterów serialu:
Od lewej strony: Farkle, Maya, Topanga, Riley, Cory, Auggie i Lucas.


Zacznijmy od Riley Matthews. Riley ma trzynaście lat, brata Auggie'go. Jest córką Cory'ego i Topangi. Mówiłam już o przyjaciołach, więc drugi raz nie muszę pisać. Dziewczyna jest miła, chce dobrze dla rodziny i przyjaciół. Ceni sobie przyjaźń i miłość. Jest uśmiechnięta, wesoła i trochę zwariowana. Jest zakochana w Lucasie z wzajemnością. Rowan Blanchard wcieliła się w rolę Riley. 


Maya Hart ma czternaście lat. Jej mama jest kelnerką, a jej tata ma inną rodzinę. Jest przeciwieństwem Riley. Sabrina Carpenter gra rolę Mayi.


Farkle Minkus - syn Stuarta Minkusa (dawnego kolegi z klasy Topangi i Cory'ego). Zabawny geniusz, któremu podoba się Riley i Maya. Jego najlepszym przyjacielem jest Lucas. Corey Fogelmanis gra rolę Farkle'a.

Lucas Fiar pochodzi z Texasu i jest nowym uczniem szkoły. Jego najlepszym przyjacielem jest Farkle. Peyton Meyer wcielił się rolę Lucasa.

Cory Matthews - tata Riley i Auggie'go, mąż Topangi. Jest nauczycielem historii w szkole Riley. Ben Savange gra rolę Cory'ego.

Topanga Matthews - mama Riley i Auggie'go, żona Cory'ego. Pracuje jako prawnik. Danielle Fishel wcieliła się w rolę Topangi.

Auggie Matthews starszy brat Riley. Jego najlepsza koleżanka to Ava Morgan. August Maturo gra rolę Auggie'go. 

Piosenka tytułowa do serialu "Dziewczyna poznaje świat" śpiewana przez Sabrinę i Rowan:


Poznaliście już fabułę, bohaterów i piosenkę, została jednak jeszcze ważna sprawa - moja opinia :)
Moim zdaniem serial jest na prawdę mądry i przezabawny. Jak widzę Farkle'a to uśmiecham się, raz jak o nim pomyślałam na lekcji, to nie mogłam przestać się śmiać :) To jest najlepszy serial jaki kiedy kol wiek oglądałam. Nie bez powodu o nim piszę. Przekazuje wiele ważnych informacji o życiu, o uczuciach i trudnościach nastoletnich lat. Ja dopiero idę do gimnazjum, więc czeka mnie wiele zmian. Myślę, że to bardzo ważne przekazywać takie rzeczy, w tak prosty sposób, by dotarło do ludzi. Serial jest dla większych dzieci jak i dla dorosłych. Uwielbiam go i mam nadzieję, że wy też go polubicie :) 
W Polsce jeszcze 4 odcinki zostały do końca pierwszego sezonu, a w Ameryce jest połowa drugiego. Ja oglądam po angielsku na Youtube wszystkie odcinki. 

UWAGA! WSZYSTKIE GRAFIKI I FOTOGRAFIE SĄ WŁASNOŚCIĄ DISNEY CHANNEL, JAK I RÓWNIEŻ PIOSENKA!

Jeszcze małe ogłoszenie od soboty do 15 sierpnia wyjeżdżam, więc nie będę publikowała postów. A na koniec jeden z najśmieszniejszych odcinków z wujkiem Riley (Erykiem):


Do zobaczenia!

2 komentarze:

  1. Odkąd zaczęła się moja "obsesja" na punkcie Sabriny zacząłem oglądać ten serial, teraz moja obsesja bardzo zmalała (jak to już bywa z obsesjami), ale nadal jestem na bieżąco i też oglądam po Angielsku :) Według mnie ten serial różni się od pozostałych serialów Disney Channel właśnie tym, że bywa taki "głęboki" :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Natalko, a ja dzięki Tobie przypomniałam sobie moje ulubione seriale z czasów kiedy byłam nastolatka :) Była to cudowna chwila wspomnień. Pozdrawiam Cie cieplutko i życzę szczęścia w candy:)

    OdpowiedzUsuń